W pracy jak w fabryce – biuro industrialne

Data dodania: 02.06.2016


Geneza fascynacji wnętrzami obiektów poprzemysłowych sięga niemal 70 lat wstecz do nowojorskiej dzielnicy artystycznej, gdzie ludzie zaczęli adaptować opuszczone obiekty na przestrzenie mieszkalne. W ten sposób styl industrialny w aranżacji wnętrz nie tylko stał się uznawanym, cenionym przez krytyków i architektów sposobem na wnętrza, ale także zaczął inspirować projektantów, którzy zajmują się kreowaniem przestrzeni usługowych i publicznych, w tym biur. Czy wnętrza rodem z fabryki sprawdzają się w pracy?

Można powiedzieć, że wykorzystanie trików i rozwiązań, jakie stosuje się przy projektowaniu fabryk powinny znaleźć zastosowanie także w przypadku wnętrz biurowych i innych miejsc pracy. W końcu fabryki są kolebką przemysłu i symbolem ciężkiej pracy. Z drugiej strony można się zastanawiać czy tak oczywiste nawiązania nie zostaną odebrane przez pracowników jako zbyt natarczywy sposób na aranżację wnętrz? Jeśli za opracowanie koncepcji przestrzeni będzie odpowiedzialny doświadczony architekt nie ma się czego obawiać.

Jednym z elementów wspólnych, jakie można znaleźć zarówno w nowoczesnych budynkach biurowych jak i obiektach poprzemysłowych adaptowanych na przestrzeń w stylu industrialnym jest na pewno odważne korzystanie z powierzchni szklanych. Nowoczesne budynki biurowe często są zaprojektowane z wykorzystaniem ścianek lub drzwi szklanych, co jest zgodne ze światowymi tendencjami, które mają sprzyjać tworzeniu otwartej przestrzeni.

Inwestowanie w nieruchomości w Kołobrzegu

Architekt ze Studio AG wskazuje, że urządzenie biura w stylu industrialnym na pewno będzie robić wrażenie na klientach czy partnerach biznesowych. Jednocześnie taka aranżacja wnętrz może poprawiać warunki do pracy – neutralna kolorystyka na pewno sprzyja koncentracji, a przestrzeń wypełniona naturalnym światłem stwarza doskonałe warunki do kreatywnych aktywności i pobudza do działania. Połączenie surowego wnętrza niczym z fabryki z nowoczesnymi urządzeniami, jakie są niezbędnym wyposażeniem każdego biura w efekcie tworzy niespotykany, współczesny klimat, który doskonale nadaje się do działalności biznesowej.

Jeśli pracodawcy zależy na stworzeniu niecodziennego biura, które będzie pobudzało kreatywność pracowników warto pomyśleć nad aranżacji wnętrz właśnie w stylu industrialnym. Inspiracja może dotyczyć jedynie zastosowanych materiałów, oszczędności w stosowaniu elementów dekoracyjnych lub zachowaniu odpowiedniej, wolnej przestrzeni. Niestety tego typu pomysły nie sprawdzają się w biurach o małej powierzchni, która w dużej mierze ogranicza możliwości architekta w planowaniu zagospodarowania przestrzeni. Jednak fachowiec, np. Studio AG, z pewnością zaproponuje inne rozwiązanie, które zachwyci inwestora.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Nieruchomości nad morzem  – inwestycje